#koostöö #teadus #uudis
Eesti teadusel ja majandusel oleks palju võita tihedamast koostööst Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooniga (CERN). Selle eelduseks on aga Eestis reaalteaduste valdkonna läbimõeldum rahastamine, mis tagaks nii teadustöö stabiilsuse kui ka noorte teadlaste järjepideva pealekasvu
24.08.2023
#sisseastumine #uudis
Tartu Ülikoolis algab uuel õppeaastal taas programm „Talendid Tartusse!“, mis annab võimekatele Eesti noortele eneseteostuseks tavalisest mitmekesisemad õpivõimalused.
19.07.2023
#sisseastumine #uudis
11. juulil said vastuvõtuotsuse 3435 kõrghariduse esimese astme eestikeelsesse õppesse kandideerijat, kellel oli õppima tuleku kinnitamiseks SAIS-is aega 13. juuli südaööni.
11.07.2023
#teadus #uudis
Eesti Teaduste Akadeemia juhatus kinnitas 2023.–2024. aasta uurija-professoriteks Andrey Makarychevi ja Heikki Junnineni.
26.06.2023

Füüsika instituut

Füüsika loob vundamendi erinevatele loodusteadustele ja seetõttu on füüsika-alased teadmised vajalikud paljudes teadusvaldkondades ja erialadel. Füüsika Instituut pakub oma üliõpilastele põhjalikku füüsika ja materjaliteaduse haridust, mis tagab meie üliõpilastele laialdaselt rakendatavad looduteadusliku mõtlemisviisi oskused ja konkurentsivõime tööturul. Füüsika Instituudis tegeletakse nii riiklikult kui ka rahvusvaheliselt oluliste teadusuuringutega. Füüsika ja materjaliteaduse mitmekesisus ilmneb ka meie uurimistöös, mis on sageli interdistsiplinaarne.

ÕPPIMINE

TEADUS

ETTEVÕTLUS JA ARENDUSTEGEVUS

ITER reaktor (foto allikas ITER organisatsioon)

Teadus meedias

Haavatud tabureti

Physicumi kunstigalerii

Physicum

FI kontakt

Ettevõtluskoostöö

Laborid

Instituudist