#sisseastumine #uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
11.06.2024
#instituudist #vilistlane #uudis
Kutsume kõiki instituudi vilistlasi ja üliõpilasi ning praeguseid ja endiseid töötajaid seda tähtpäeva 23. augustil ühiselt tähistama!
07.06.2024
#tudengile #õppimine #uudis
füüsika, keemia ja materjaliteaduse bakalaureuseõppekava füüsika ja materjaliteaduse erialal, füüsika magistriõppekaval ja tehnoloogia magistriõppekaval
05.06.2024
#kestlikkus #uudis
Kliimaseaduse koostamine on seejuures väärt pingutus, mis edastab nii riigiasutustele kui ka ühiskonnale sõnumi, et neid teemasid võetakse üha tõsisemalt, leiti kestliku arengu keskuse aruteluringis.
07.05.2024

Füüsika instituut

Füüsika loob vundamendi erinevatele loodusteadustele ja seetõttu on füüsika-alased teadmised vajalikud paljudes teadusvaldkondades ja erialadel. Füüsika Instituut pakub oma üliõpilastele põhjalikku füüsika ja materjaliteaduse haridust, mis tagab meie üliõpilastele laialdaselt rakendatavad looduteadusliku mõtlemisviisi oskused ja konkurentsivõime tööturul. Füüsika Instituudis tegeletakse nii riiklikult kui ka rahvusvaheliselt oluliste teadusuuringutega. Füüsika ja materjaliteaduse mitmekesisus ilmneb ka meie uurimistöös, mis on sageli interdistsiplinaarne.

ÕPPIMINE

TEADUS

ETTEVÕTLUS JA ARENDUSTEGEVUS

ITER reaktor (foto allikas ITER organisatsioon)

Füüsika Instituut meedias

Helen Bunderi maal

Physicumi kunstigalerii

Physicum

FI kontakt