Sensortehnoloogiate labor

Laboris tehakse uurimistööd nanomaterjalidel põhinevate sensorite ja seonduvate mõõtemeetodite arendamise alal. Valmistame ja uurime erinevat tüüpi sensormaterjale ja –struktuure ning arendame nendel põhinevaid prototüüpe mitmesugusteks rakendusteks.

  • Disainime väga tundlikke kahemõõtmelisi struktuure, funktsionaliseerides ühekihilist grafeeni impulss-lasersadestuse meetodil. 2D-materjalide uurimise eesmärk on väikese võimsustarbega õhukvaliteedi sensorite ja elektrooniliste ninade väljatöötamine.
  • Uurime optiliste materjalide ja nanostruktuuride gaasikosteid (fotoluminestsents, optilised resonantsid, tugevsidestatud süsteemid), mis pakuks uusi võimalusi sensormehhanismide alusuuringuteks ja suurema funktsionaalsuse rakendustele.
  • Uurime ja modelleerime gaasitundlikkuse mehhanisme, sh eriti fotoindutseeritud protsesse, eesmärgiga suurendada sensorite tundlikkust, selektiivsust, kiirust ja stabiilsust.
  • Arendame sensorite jaoks uuenduslikke mõõtemeetodeid, mis põhinevad signaali moduleerimisel. Nende abil oleme demonstreeritud polüaromaatsete süsivesinike kiiret tuvastamist.
Image
#ettevõtlus #ühiskonnale
FI esindus sTARTUp Day 2023

Füüsika Instituudi esindus tutvustas sTARTUp Day 2023 raames ettevõtjatele teadustaristu võimalusi

#rahvusvaheline #teadus
graphene based gas sensor

Grafeenil põhinevad gaasisensorid jõuavad pooljuhttööstuse pilootprojekti

#teadus
Skaneeriva elektronmikroskoopia pilt korrodeerunud puidu pinnast peale testi Euroopa Kosmoseagentuuris, kus simuleeriti pikaajalist kokkupuudet madalal orbiidil oleva atomaarse hapnikuga.

Tartu Ülikooli materjaliteadlased uurivad puidu korrosiooni kosmoses