#teadus #uudis
14. novembril tunnustati Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni aastakonverentsil silmapaistvaid teaduse eestkõnelejaid.
14.11.2023
#ettevõtlus #teadus #uudis
22. novembril kl 14 räägib patendivolinik Ian Tollett sellest, kuidas kaitsta patendiga teadusavastust või leiutist. Seminar toimub Tartu Ülikooli Chemicumis (Ravila 14a) ruumis 1020. Oodatud on kõik huvilised. 
01.11.2023
#kestlikkus #koostöö #teadus #pressiteade
Valmis esimene eestikeelne õppematerjal „Kliimamuutuste ABC“, mis sisaldab tänapäevast teaduslikku arusaama kliimamuutustest ning nende leevendamisest ja tagajärgedega kohanemisest.
25.10.2023
#ühiskonnale #uudis
31. oktoobril on rahvusvaheline tumeaine päev. Tähistame seda teadlaste diskussiooni ja Jukka Nevalaineni kosmilise kontserdiga.
12.10.2023

Füüsika instituut

Füüsika loob vundamendi erinevatele loodusteadustele ja seetõttu on füüsika-alased teadmised vajalikud paljudes teadusvaldkondades ja erialadel. Füüsika Instituut pakub oma üliõpilastele põhjalikku füüsika ja materjaliteaduse haridust, mis tagab meie üliõpilastele laialdaselt rakendatavad looduteadusliku mõtlemisviisi oskused ja konkurentsivõime tööturul. Füüsika Instituudis tegeletakse nii riiklikult kui ka rahvusvaheliselt oluliste teadusuuringutega. Füüsika ja materjaliteaduse mitmekesisus ilmneb ka meie uurimistöös, mis on sageli interdistsiplinaarne.

ÕPPIMINE

TEADUS

ETTEVÕTLUS JA ARENDUSTEGEVUS

ITER reaktor (foto allikas ITER organisatsioon)

Teadus meedias

Kärt Summataveti joonistus

Physicumi kunstigalerii

Physicum

FI kontakt

Ettevõtluskoostöö

Laborid

Instituudist