Tuule Müürsepp

Kliimateadlane Velle Toll: Eesti võib magada maha viimasegi šansi, kuidas kuumeneval maakeral ellu jääda

Inimtekkeline kliimamuutus on juba täna märgatav kõikjal maailmas ja laiaulatuslikud inimühiskonda ja Emakest Maad ümberkujundavad mõjud juba paistavad. Isegi kui maailma riigid suudavad tänaseks seatud kasvuhoonegaaside heitmete vähendamise eesmärke täita, soojeneb Maa kliima sajandi lõpuks ikkagi inimtegevuse mõjul ligi kolme kraadi võrra. Kaasnevate tugevamate ja sagedasemate kuumalainete ja üleujutuste tõttu on siis mitmetes täna tihedalt asustatud piirkondades praktilistelt võimatu elada.

Tänane inimkonna arengutee ei arvesta loodusteadusliku arusaamaga inimtegevuse keskkonnamõjudest ehk planetaarsete taluvuspiiridega. Kliimasoojenemise peatamiseks on tarvilik lisaks kliimasõbralikule energiatootmisele vähendada tootmist ja tarbimist.

Loe edasi Eesti Päevalehest.

Samal teemal: Velle Tolli ettekanne Tartu Ülikooli konverentsil "Loodusteadlased kestlikust arengust: mis värvi on tulevik?".

Tuumajaama konverentsil arutlevad eksperdid  eksperdid jagavad teadmisi tuumajaamade ja tuumaenergeetika kohta.

JÄRELVAATA: erialaeksperdid jagavad oma teadmisi tuumajaamadest

timedad pilved

Õhusaaste vähenemine tumendab pilvi