Autor:
Tartu observatoorium

Barlova teadusõhtu: sa oled see, mida sööd!

Seekordsel teadusõhtul on külas arheokeemik Ester Oras ja arheoloog Mari Tõrv. Teadusõhtu toimub 8. mail kell 19 Barlova sõsarlokaalis Jakobi Jalats (Tähe 29, Tartu).

Tartu ülikooli kaasprofessorid Ester Oras ja Mari Tõrv tegelevad muistse toitumise ja tervise, aga ka keskkonna ja esemete ning inimeste päritolu uurimisega. Arheokeemia on teadussuund, kus arheoloogia kohtub keemia ja teiste teadustega nagu näiteks geoloogia, bioloogia, meditsiin, geneetika. 

Kuidas saab arheoloogilise materjali abil teada, mida on inimene söönud? Mida räägivad meile toitumisest muistsed hambad, juuksed või ka potikillud? 

Kas Pulli asula elanikud olid paleodieedil? Millal jõudis eestlaste toidulauale piim? Millal tuli meie lauale must leib? Kas põllumees ka kala püüdis? Nendele ja paljudele teistele hõrkudele küsimustele otsimegi järgmisel teadusõhtul vastuseid. Võib juhtuda, et saame isegi midagi hõrku maitsta!

Teadusõhtu muusikalisi võnkeid edastab Tartu observatooriumi bänd. 

Teadusõhtute sarja moodustavad TÜ Tartu observatooriumi korraldatud aruteluõhtud, kus põimuvad muusika, mõnus seltskond ja teadus. Teadusõhtud toimuvad iga kuu teisel esmaspäeval.
Tulge mõnusas hubases õhkkonnas kaasa mõtlema ja arutama!
 

Võimalik, et üritust pildistatakse.
 
Liitu üritusega ka Facebookis.

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!

Artjom Berholts kaitseb doktoritööd „Light-enhanced sensors of oxidizing gases based on single-layer CVD graphene“

20. novembril 2024 kell 14.15 kaitseb Artjom Berholts doktoritööd „Light-enhanced sensors of oxidizing gases based on single-layer CVD graphene“.
Professor Piia Post

Piia Post: temperatuuritõusu piirab uue tehnoloogia asemel mõtteviisi muutus

Ingliskeelse "Teadus kolme minutiga" konkursi viis parimat doktoranti

Doktorandid Francis Gracy Arockiaraj ja Baiba Brumele jõudsid ingliskeelse konkursi „Teadus kolme minutiga“ parimate hulka