Raivo Jaaniso

Grafeenil põhinevad gaasisensorid jõuavad pooljuhttööstuse pilootprojekti

Sensortehnoloogiate labori juhataja Raivo Jaaniso tutvustab 8.-9. märtsil Leydenis rahvusvahelises mikroelektroonika uurimiskeskuses IMEC toimuval workshopil 2D-materjale hõlmavale pooljuhtkiipide tootmisliinile 2D-EPL võimalusi uute gaasisensorite valmistamiseks grafeeni baasil.

Üle-Euroopaline suurprojekt Graphene Flagship on sel aastal jõudmas lõpusirgele. Viimasel aastal viiakse lõpuni ja valmistatakse järgnevaks arendustööks ette mitmed olulised eesmärgid, seejuures 2D materjalidel põhinevad sensorite prototüübid ja nende alustehnoloogiad. Projekti raames on ellu kutsutud maailmas esimene 2D materjale pooljuhttehnoloogiasse integreeriv pilootüksus 2D-EPL (2D experimental pilot line). Baltimaadest on ainuke projekti täisliige Tartu Ülikool, mille füüsika instituudi sensortehnoloogiate laboris arendatakse grafeenil põhinevaid materjale ja tehnoloogiaid gaasisensoritele. 2D-EPL kaasab mitmeid Flagshipi partneid ning oluline roll on pooljuhttehnoloogia rahvusvahelisel tipparenduskeskusel IMEC. Tartu Ülikooli roll projektis on kahemõõtmeliste materjalide funktsionaliseerimine ja sensorite andmetöötlus.

Tuumajaama konverentsil arutlevad eksperdid  eksperdid jagavad teadmisi tuumajaamade ja tuumaenergeetika kohta.

JÄRELVAATA: erialaeksperdid jagavad oma teadmisi tuumajaamadest

Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev