Skip to main content

Physicumi kunstigalerii

Alates esmaspäevast, 17. jaanuarist on avatud Physicumi galeriis Narva noorte fotostuudio „Positiiv“ fotonäitus „Fookuskaugus“. Näitus jääb avatuks 1. veebruarini ja on vaadatav tööpäevadel kl 9-19.

Avamisel osalemiseks on vajalik kehtiva vaktsineerimispassi või -tõendi või kehtiva COVID-19 haiguse läbipõdemise tõendi esitamine koos isikut tõendava dokumendiga. Näituse külastamisel on kohustuslik meditsiinilise maski kandmine.

Näitusel esinevad noored fotograafid Anastassija Fomitševa, Varvara Guryleva, Daniil  Osokin, Vladislav Ossovik, Andrei Sahharov, Jekaterina Smetanina ja Jelizaveta Štšura. 2021. a sai fotostuudio „ Positiiv“ 10-aastaseks. Stuudio põhitoetajaks ja –abiliseks on olnud Narva Laste Loomemaja. Narva stuudios „Positiiv“ tegutsevad 13-24 aastased noored. Stuudio on tuntud nii kodulinnas kui välismaal. Noorte fotohuviliste õppekava kestab 2 aastat. Selle aja jooksul õpivad noored aktiivselt loomingulist fotograafiat. Stuudio baasil viiakse Narva Laste Loomemajas igal aastal läbi rahvusvahelist fotofestivali „ Pilk“ (“Взгляд”), millest võtavad osa Venemaa, Ukraina, Leedu ja Eesti autorid. Sel aastal toimub festival kümnendat korda.  Noored fotograafid võtavad aktiivselt osa linna ja vabariiklikest üritustest. Pidevalt korraldatakse ka näitusi. Fotostuudio juures tegutseb „mobilograafia“ rühm Svetlana Tanailova juhtimisel. Fotostuudiot on kogu selle aja vältel juhatanud Irina Kivimäe.

 

JUBA LÕPPENUD NÄITUSED.

Timo Kähara maalinäitus “ABSTRAKTSIOON<->PERSOON”.
Näitus jääb avatuks 3. jaanuarini 2022 ja on vaadatav tööpäevadel kl 9-19.