Õppimine
Teadus
Laborid
Koostöö
Lisaks kõrgharidusega spetsialistide koolitamisele ja tipptasemel teadustöö tegemisele on Füüsika Instituudi tegevused tihedalt seotud ka ettevõtluse, arendustöö ja füüsika populariseerimisega põhikoolides, gümnaasiumides.
Meedia
Instituudist
6.-9.10.2024 toimub Tartus V-Spa konverentsikeskuses järgmine ühine rahvusvaheline konverents ‘Functional Materials and NanoTechnologies + Nanotechnology and Innovation in the Baltic Sea region‘ (Funktsionaalsed materjalid ja nanotehnoloogiad + nanotehnoloogia ja innovatsioon Läänemere regioonis) ehk lühemalt FM&NT-NIBS 2024. .
Kliimamuutustel on mõju nii inimestele kui ka kogu elusloodusele. Kuivõrd valmis on riik ja ühiskond muutuvateks oludeks?
2024. aastal avaldati eelretsenseeritavates teadusajakirjades Tartu Ülikooli teadlaste osalusel umbes paar tuhat kõrgetasemelist teadustööd. Artiklis toome esile need, mis said rahvusvahelistes digikanalites altmeetriliste andmete põhjal enim tähelepanu.
TÜ füüsikainstituudi kiletehnoloogia labori teadlaseid külastas koostöö arendamise eesmärgil delegatsioon Rezekne Tehnoloogiaakadeemiast ja Riia Tehnikaülikoolist.
4. detsembril valiti Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu istungil akadeemia juhatusse uued asepresidendid, peasekretär ja vabaliikmed.
Novaatori artikkel „Õhusaaste tekitab lund ja vähendab pilvede hulka“, mis põhineb Velle Tolli juhitud töörühma värskel Science artiklil
TÜ on algatanud koostöös Keskkonnaagentuuri ja Eesti Keskkonnauuringute Keskusega projekti, mille eesmärk on suurendada Copernicuse kaugseireprogrammi atmosfääriseire teenuse kasutamist Eestis.
Euroopa Komisjoni rahastatud Twinningu projekti FAST-Real (Antimikroobsete pinnakatete jätkusuutlikkus ning toimivus reaalelukasutuses) raames täiendavad Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi mikroobide ja materjalide uurimisrühm ning füüsika instituudi röntgenspektroskoopia labor koostöös partneritega Soomest, Saksamaalt ja Šveitsist oma olemasolevaid kogemusi valgusaktiveeritavate antimikroobsete materjalide ja pindade vallas.
20. novembril 2024 kell 14.15 kaitseb Artjom Berholts doktoritööd „Light-enhanced sensors of oxidizing gases based on single-layer CVD graphene“.