Aile Tamm

Garage48 taas Physicumis: seekord pühendatud Ukraina kaitsmisele

Physicum oli 17-19. veebruaril nädalavahetuse kohta ebatavaliselt rahvarohke kuna seal otsiti uudseid lahendusi Ukraina kaitsmiseks.

Ürituse korraldaja Priit Salumaa

Garage48 üritused toimuvad Physicumis juba regulaarselt ja seekordne Makeathon "Defense for Ukraine" keskendus reaalsete kaitsega seotud tarkvara- ja riistvaralahenduste loomisele Ukraina jaoks. Ukraina vajab täna uudseid, kuluefektiivseid ja kiiresti rakendatavaid kaitselahendusi, mistõttu on koostöö edendamiseks ja kriitiliste kaitselahenduste väljatöötamiseks hädavajalik viia kokku kiiresti tegutsev tehnoloogiasektor ja kaitsetööstus. Garage48 Defense for Ukraine võimaldas Baltikumi ja Skandinaavia sõjaväe- ja kaitsekoolidel, tehnoloogiaettevõtetel ja avalikul kaitsesektoril omavahel seguneda ja suhelda, jagada ideid ja teadmisi, leida uusi koostöövõimalusi ja luua väga vajalikke kaitselahendusi. Garage48 käigus arendati mehitamata õhusõidukeid (UAV), lahendati logistika ning meditsiinilise abi probleeme ja otsiti kriitilise taristu kaitsmisvõimalusi ning omade ja võõraste eristamisvõimalusi. Makeathonil loodud prototüüpidel on suur rakenduspotentsiaal ja neilt võib oodata reaalset mõju Ukraina kaitsel.

Garage48 Defence for Ukraine võitjad

Garage48 toimus koostöös Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga.

Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev

Maarjavälja karjääripäev 2024

Ettevõtete esindajad üllatusid suurest hulgast entusiastlikest üliõpilastest