Hanna Laius

„Kliimamuutuste ABC“ koolituspäevad Tartus, Pärnus, Narvas ja Tallinnas

EEA grantide logo

TÜ Füüsika Instituudi juhitud kliimaharidust edendav projekt „Kliimateadlikkus koolist ühiskonda: laste, noorte ja õpetajate võimestamine kliimamuutuste mõjude vähendamiseks” koostöös Eesti Maaülikooli, Tallinna Ülikooli ja Bergeni Ülikooli Loodusmuuseumiga on läbinud esimese olulise verstaposti – „Kliimamuutuste ABC“ koolituspäevade ettevalmistamine ja läbiviimine rohkem kui 200-le õpetajale Tartus, Pärnus, Narvas ja Tallinnas. „Kliimamuutuste ABC“ juhtivaks autoriks on TÜFI atmosfäärifüüsika labori kaasprofessor Velle Toll. Kliimateadlikkuse projekti juht on atmosfäärifüüsika labori juhataja, kaasprofessor Piia Post. „Kliimamuutuste ABC“ koolitusel osales ettekandega Narvas keskkonnafüüsika professor Heikki Junninen.

Helle-Mai Piirsoo kaitseb doktoritööd „Mechanical Properties of Nanocomposites with Artificial Periodic Structure“

29. augustil kell 14.00 kaitseb Helle-Mai Piirsoo doktoritööd „Mechanical Properties of Nanocomposites with Artificial Periodic Structure“.

Kristel Möls kaitseb doktoritööd „Metastable TiO2-II in atomic layer deposited thin and ultrathin films: stabilization, properties and impact on film growth“

28. augustil kell 14.00 kaitseb Kristel Möls doktoriväitekirja „Metastable TiO2-II in atomic layer deposited thin and ultrathin films: stabilization, properties and impact on film growth“.

Dmytro Danilian kaitseb doktoritööd „Photocatalytic Materials for Water Treatment and Antimicrobial Applications“

26. augustil kell 14.00 kaitseb Dmytro Danilian materjaliteaduse erialal doktoriväitekirja „Photocatalytic Materials for Water Treatment and Antimicrobial Applications“.