Praktikakorraldus

Füüsika instituudi magistriõppe erialadel on lisaks tavapärastele õppeainetele vaja läbida menetluspraktika kas erinevates ettevõtetes ja asutustes või füüsika instituudi laborites. See praktika ei tohi olla lõputööga samal teemal ja samas laboris.

Menetluspraktika füüsikas
LOFY.00.007 12 EAP

Eesmärgiks on anda füüsika magistriõppe üliõpilasele võimalus saada praktilise töö kogemus kas füüsikalisi tehnoloogiaid rakendavas tootmisettevõttes või siis füüsikaga tegelevas teadus- ja/või õppeasutuses.

Menetluspraktika käigus tutvub magistrant füüsiku erialase töö erinevate aspektidega (töökorraldus, tehnoloogia, kvaliteedikontroll jt.). Praktika toimumiskoha valib ta endale välja ise, soovitatavalt magistritöö juhendaja abiga ja kinnitab teema sobivuse vastutava õppejõuga. Eelistatud on praktika sooritamine väljaspool koduülikooli. Kui praktika sisuks on konkreetse innovatiivse projekti teostamine, siis on lubatud sooritada praktikat ka omaenda uurimisrühmas.

Praktika ajal täidab üliõpilane füüsiku kvalifikatsiooni nõudvaid ülesandeid ning saab ettekujutuse praktika toimumiskohas tehtavast tootmis-, teadus-, arendus- või õppetööst.

Lõpuks esitab üliõpilane kirjaliku aruande, milles ta annab ülevaate nendest tegevustest ja probleemidest, millega ta praktika ajal kokku puutus. Menetluspraktika lõpeb praktika kohta suulise ettekande esitamisega erialases seminaris.
 

Materjaliteaduse ja ettevõtluse praktika
LTFY.02.015 15 EAP

Praktika eesmärgiks on anda üliõpilasele töökogemusi reaalses ettevõttes või laboris ja tutvustada talle asutuse tegevuse erinevaid aspekte (töökorraldus, tehnoloogia, kvaliteedikontroll jt).

Praktika järel on üliõpilasel erialase töö kogemus, ta on tutvunud ettevõtte tegevuse erinevate aspektidega ning ta oskab koostada läbiviidud praktilisest tööst aruannet ja rääkida sellest seminaris. Ta oskab oma tööd kriitiliselt hinnata ning töötada meeskonnas. Kursuse sisuks on üliõpilase praktiline töö ettevõttes (tootmisettevõte, uurimisasutus) ja tutvumine ettevõtte tegevuse erinevate  aspektidega (töökorraldus, tehnoloogia, kvaliteedikontroll jt).

Praktika kohta esitab üliõpilane vormikohase aruande. Praktika-aine läbimiseks peab üliõpilane tegema erialast tööd vähemalt 360 tundi, esitama kirjaliku aruande ja semestri lõpus tegema seminaris suulise ettekande.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!