Photo:
Aile Tamm

Tartu Ülikool ja EAS investeerimis-konsultandid uudistamas pooljuhttööstuse telgitaguseid Soomes

Alates 2022. aastast on Euroopa Liidu kiibimäärusega seotud arendustegevusi ja investeeringute rakendamisvõimalusi uuritud ka Eestis, sh Tartu Ülikool, olles huvitatud riigi jätkuvast osalemisest võtmetähtsusega digitehnoloogiate (KDT) T&A-partnerlustes. Arvestades asjaolu, et edaspidi moodustab pooljuhttehnoloogia ja - rakenduste tehnoloogia ja tootmisvõimekuse arendamine partnerluse (uue koondnimetusega Chips JU) raames peamise osa, on Eesti T&A-asutustel ja ettevõtetel läbi aktiivse partnerluses osaluse head võimalused rahvusvahelise koostöö ja konkurentsivõime suurendamiseks.

Image

Mai alguses külastasid TÜ esindajana kaasprofessor Dr. Aile Tamm (füüsika instituut, kiletehnoloogia labori juhataja) ja EAS investeerimiskonsultandid ning eksperdid Andres Labi eestvedamisel Soome ühte suurimat ränialuste (Si wafer) tehast Okmetic OÜ.

Külastuse käigus tutvuti tehase tootmisprotsessiga ja vaadati kuidas toodetakse tänapäeva enamlevinud elektroonika komponentide ränialuseid ning kuidas need disainitakse täpselt vastavalt tarbijate vajadusi arvestades. Okmetic OÜ poolt olid infot jagamas ja tulevikutrende tutvustamas Heikki Holmberg (Senior Technology Manager at Okmetic OÜ) ja Atte Haapalinna CTO (Chief Technology Officer at Okmetic OÜ).

#ettevõtlus #instituudist #koostöö #õppimine #valdkonnast #uudis
Maarjavälja karjääripäev

Maarjavälja karjääripäev 2022

02.05.2022